| Anonimabtm a întrebat:

Tocmai am terminat anul intai la facultatea de litere romana-engleza la Universitatea Vasile Alecsandri din Bacau la fara taxa si as vrea sa stiu daca pot face transfer la Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iasi la aceeasi specialitate. Care sunt sansele de transfer?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate, daca ti se aproba transferul. N-avem de unde sti sansele sa se aprobe, dar tu depune cererea de transfer, n-ai nimic de pierdut.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, se poate să te transferi de la o facultate la alta ( sau de la o specializare la alta, ori la altă formă de învăţământ ) - evident, în anumite CONDIŢII!

Vezi detalii în Regulamentul privind activitatea profesională a studenţilor - ar trebui să-l găseşti pe site-ul oficial al Universităţii respective...

Toate cele bune!