| Numelenuapareinbazadedate a întrebat:

Tocmai am terminat liceul si vreau sa ma inscriu la Facultatea de Geografie, sectia Cartografie dar as vrea sa imi depun dosarul si la ASE la REI. Problema mea este ca daca intru la ambele facultati nu prea stiu pe care sa o aleg. Daca exista vreo persoana pe acest site studenta la una din cele doua facultati o rog sa ma informeze si pe mine cu privire la posibilitatile oferite atat de Cartografie dar si de REI. Va rog sa ma sfatuiti si sa va dati cu parerea despre cele doua.

3 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Voi merge si eu la ASE, abia astept sa inceapa inscrierealaughing nu stiu care dintre cele doua facultati e mai de viitor. daca mergi la universitatea din Bucuresti (la geografie), e bine caci asta e facultate buna stii si tu.desigur,si ASE`ul se afla in topul realizat de funeriu anul trecut.PS: daca ai fost la filo nu veni sa ne incurci pe noi cei de la mate infolaughingglumesc...zi`mi si mie tu ti-ai facut analize de sange si radiologie pulmonara pentru adeverinta medicala?(care iti trebuie pentru dosar)

| Numelenuapareinbazadedate explică (pentru BlancaFantasma):

Acolo scrie: adeverinta medicala tip. Adica te duci la medicul de familie si-ti da o adeverinta ce arata ca un fel de scutire pe care scrie: clinic sanatos nu sufera de boli *nu stiu de care*, apt pentru inscrierea la facultate. Nu-ti trebuie niciun fel de radiografie nimic. Si da am fost la filo dar se intampla sa-mi placa si matematica printre altele. Am dat la filo pentru ca am considerat la vremea aia ca e mai usor. Dar nu sunt o filoloaga pasionata si nici nu-mi place profilul uman.

| BlancaFantasma a răspuns (pentru Numelenuapareinbazadedate):

Ok,asa ma gandeam si eu. oricum mi-am luat deja adeverinta dar credeam ca e "incompleta". bafta!