| eleoree a întrebat:

Trebuie neaparat sa urmezi un liceu de arta pentru a putea merge la Universitatea nationala de arta teatrala si cinematografica?
Cel mai informativ raspuns primeste funda. happy Multumesc

Răspuns Câştigător
| skriil a răspuns:

La aceeasi universitate vreau si eu sa merg. Poti sa mergi la ce liceu vrei dar pe profil umanist. Eu merg la Ion Perlea slobozia, sau undeva la filologie, unde inveti limbi straine istorie literatura romana psihologie. Sa fie undeva la filologie e perfect. Si poti sa te inscri acolo in orasul tau la un teatru, sa repeti si sa te pregatesti pentru universitate.Succes. Am acelasi vis ca al tau.

| eleoree explică (pentru skriil):

Eu sunt deja pe stiintele naturii.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta prea mare liceul, important este sa ai bacalaureatul, sa ai talent si sa reusesti la admitere. S-ar putea ca un liceu de arta sa ajute putin, dar nu-i obligatoriu. Numai bine!