| claudiash a întrebat:

Unde credeti ca este mai bine? Medicina sau Academia de politie?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unde crezi tu ca ai aptitudini.
La Medicina este foarte mult de invatat si pana iesi medic dureaza cativa ani buni.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nicăieri nu este bine.Mai bine, nici atât.

| ReddY25 a răspuns:

Unde vrei tu

| gemeni6226 a răspuns:

Depince de ce iti place mai mult.Eu clar nu as merge la medicina nu suport sa vad sange si oameni bolnavi.Mai bine as alege Academia de politie de ar fi sa aleg dintre cele doua.Si in mod sigur simti tu ce ti-ar placea mai mult sa faci pentru ca daca faci ceva ce nu iti place munca devine o corvoada.

| haileewatson a răspuns:

"Mai bine" in ce sens?

| catalin09023 a răspuns:

Dar cine esti tu sa dai sanse oamenilor?
Fiecare are sansa lui rolling on the floor
Ce am ajuns. sa dam sanse unor persoane pe care nici nu le cunoastem.
30-40/loc? rolling on the floor))) Informează-te. Esti chiar dusă rolling on the floor
Hai că-ți dau eu niște surse oficiale (UMF CLUJ)
Medicină - 771 de candidaţi înscrişi. Concurenţă - 2, 57 / loc
Medicină Dentară - 202 candidaţi înscrişi. Concurenţă 2, 43 / loc
Farmacie - 88 de candidaţi înscrişi. Concurenţă - 0, 92 / loc
Asistenţă medicală generală - 231 de candidaţi înscrişi. Concurenţă - 4, 62 / loc
Balneofiziokinetoterapie şi recuperare - 125 de candidaţi înscrişi. Concurenţă - 2, 5 / loc
Radiologie şi Imagistică - 119 candidaţi înscrişi. Concurenţă - 5, 95 / loc
Tehnică dentară - 128 de candidaţi înscrişi. Concurenţă - 4, 26 / loc
Nutriţie şi dietetică - 63 de candidaţi înscrişi. Concurenţă - 3, 15 / loc
(Așa că, fără să știi, nu mai da tu șanse oamenilor)

| Violleta2022 a răspuns (pentru catalin09023):

Eu sunt un angajator, care asta fac: dau sanse celor buni si-i angajez!

| catalin09023 a răspuns (pentru Violleta2022):

Iti dai seama cat de desteapta esti, incat dai raspunsuri eronate. Daca si evaluarile tale sunt la fel, nu as vrea sa te am ca "sef".
Nu de alta, dar aici deja e sistem de stat (Politia si Medicina) si nu de angajari intr-un sistem privat - prin urmare, nu e domeniul tau.

Din nou, nu mai da raspunsuri daca nu cunosti si nu esti informata. Poti strica un destind doar fiindca esti batuta-n cap si dai informatii prostesti.

| catalin09023 a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate fata/baiatul vrea medicina, dar fiindca se trezesc oameni ca tine care sa minta in necunostinta de cauza, nu o sa aleaga.
Cand nu stim anumite informatii, mai bine tacem.

| Hubiter a răspuns:

Salut,

Cred ca intrebarea cea mai corecta ar fi urmatoarea. Ce mi-ar placea sa fac pentru tot restul vietii. Nici una dintre aceste meserii nu este usoara si crede-ma, nu ai vrea sa mergi zi de la zi la un serviciu care sa il urasti.

Gandeste-te mai bine ce ai vrea sa faci si apoi alegi.

Cu drag,
Hubiter.ro

| creator0509 a răspuns:

Medicina