| LoryM22 a întrebat:

Unde pot face un curs acreditat coafura-manichiura-pediciura-frizerie in Bucuresti? Ce imi recomandati? Ms fm!

14 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cred ca poti face si la Spiru Haret. E vb de scoala de meserii, nu de universitate, si aia iti dau o diploma recunoscuta, cursul... nu mai stiu exact cat tine, vreo 6 luni.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Intreaba la frizeriile Igiena, cursurile lor sunt foarte bune si nu sunt scumpe. Oamenii chiar stiu ce fac si e posibil sa ti se ofere si un loc de munca daca vad ei ca te descurci.Stiu ca Igiena organizeaza mereu cursuri in toate domeniile care te intereseaza pe tine, intreaba la orice frizerie si cere un numar de telefon pentru inscrieri.Bafta.

| hamsterx a răspuns:

Iti recomand sa cauti pe google exact ceea c iti doresti.sau sa te duci la un coafor cat mai apropiat de casa ta si sa intrebi p acolo o specialista, sa te indrume sa iti zic modul cum a procedat ea, si te va ajuta foarte mult daca vorbesti cu cineva care stie. pup si bafta:*

| adeana a răspuns:

Depinde cati bani ai la dispozitie.
O solutie ar fi sa te adresezi unor saloane care ofera aceste servicii si poti gasi chiar la acele saloane cursurile respective sau indrumatori catre institutii care le organizeaza.
Mai gasesti cursuri la Ucecom Spiru Haret (cauta site pe google) sau pe net "cursuri de igiena" sau "cursuri cosmetica", "Christine Valmy" sau doar pentru machiaj - Giulia Nahmany.
Sa fii atenta sa verifici acreditarea, cine a dat-o si pe cat timp. Restul depinde de tine, de timpul tau si mai ales de bani. Verifica daca sunt oferte pentru elevi, studenti, someri.

| cncfpa a răspuns:

Buna Lorely. Poti cauta un curs de frizerie coafura manichiura pedichiura pe portalul http://www.cncfpa.ro - acolo gasesti toti furnizorii, alegi in functie de oras, pret, renume etc. Mult noroc, si nu uita, cu cncfpa.ro totul a devenit mai simplu!

| cocolina a răspuns:

Esthetique Beauty Center organizeaza cursuri de calificare acreditate de Ministerul Muncii, Familiei si Egalitatii de Sanse. COSMETICA- nivelul de pregatire 3, durata cursului -9 luni, pret 2. 500 ron; COAFOR –nivelul de pregatire 2, durata cursului 5 luni, pret 2. 000 ron; MANICHIURA- nivelul de pregatire 1, durata cursului 3 luni, pret 1. 000 ron. Acest curs imbina intr-un mod armonios teoria si practica, cursantii avand posibilitatea de a aplica ceea ce invata in mod teoretic, ceea ce ii ajuta la sedimentarea cunostintelor. Suportul de curs si materialele necesare sunt incluse in taxa de scolarizare. Esthetique Beauty Center St.Razboieni, Nr. 48, Bacau Tel: 0234 – 570. 575 e-mail: office@esthetiquebc.ro http://www. esthetiquebc.ro Coafura, Cosmetica, Manichiura, Pedichiura; -Scoala de Coafor, Cosmetica, Manichiura-Pedichiura.Cursuri acreditate de Ministerul Muncii; -Produse Profesionale:GUINOT, KERASTASE, ACADEMIE, O. P. I., L'Oreal Professionnel, Peggy Sage;

Personal iti recomand Cosmetica:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La piata chibrit 1 mai daca te intereseza este un salon cu diplome acreditate pe str clabucet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomad christine valmy pentru.ca te poti angaja cu diploma asta si in strainatate te costa la manichiura pedichiura 8, 5 mil.pe luna si se fac 2 luni deci in total te costa 17 milioane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu caut acelasi lucru dar cred ca cel mai bine am incerca la Ucecom oricum experienta o prinzi din mers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti cauta pe www.catalog-cursuri.ro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca www.cursuri-unghii-false.ro

| LXandro a răspuns:

Pt zona Sibiu, informatii aici:
http://tollas.ro/academie.html

| georgy_9027 a răspuns:

Poti urma cursurile de coafura ale Scolii Cornel Saru un nume de referinta in industria infrumusetarii.Cursurile se desfasoara pe o perioada de 18 saptamani de marti pana vineri intre orele 8, 30 - 13, 30. Cursurile acopera tot ceea ce ai nevoie pentru a deveni un coafor de top. Diplomele obtinute sunt recunoscute de Ministerul Muncii pe teritoriul national si UE.
Contravaloarea cursurilor (1100 euro ) se poate face in mai multe rate.Cursurile se desfasoara la standarde inalte, se pune accent pe sesiunile practice astfel incat, la finalul acestora vei dobandi abilitatile necesare pentru a practica aceasta meserie.Pentru cei mai buni cursanti se ofera un loc de munca in cadrul saloanelor de infrumusetare cu care scoala colaboreaza.
Pentru mai multe detalii poti accesa www.keune.ro

| cristinatoader a răspuns:

Buna Lorely, eu am facut cursul de coafura-frizerie la Profesii Helen si sunt foarte multumita! In pretul cursului primesti manualul Tainele Coafurii al dnei Elena Oseaca si materiale de lucru: vopsele, oxidanti, pudra decoloranta, decapant, sampoane, tratamente, etc. Merita sa incerci, chiar daca ei nu organizeaza si cursuri de manichiura. Am auzit ca mai nou in acest curs se face si visagism -make up. Ceea ce este un plus imens, pentru ca o sa poti sa si coafezi si sa machiezi. Vezi ca incep cursurile din nou in 5 septembrie, asa am citit pe site si pe youtube. Pentru inscriere eu am sunat pe Emilia Telegariu, 0758070281. Spor!