| JennyBerry a întrebat:

Universitatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila" Bucuresti?
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca?
Universitatea de Medicina si Farmacie "Grigore T. Popa" Iasi?
Universitatea de Medicina si Farmacie "Victor Babes" Timisoara?

Eu optez spre Iasi [ avand in vedere ca sunt domiciliata in Bacau ]
Este adevarat ca examenele se cumpara, notele si alte minuni?

5 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Eu in locul tau as opta pentru Carol Davila sau Victor Babes.
La medicina exista examene care se iau cu bani. Dar sa nu crezi ca, banii se dau in mana. Iti trebuie un intermediar. Deci nu se ajunge asa usor sa dai bani si sa iei.
Mai bine inveti. Daca nu-l iei din prima, in final il vei lua, daca inveti.
Nu incepe cu mita, pentru ca mai apoi nu vei mai lua examenele fara bani. Toti vor astepta plicul.
Si in final tu vrei sa devii medic sau nu?

| zeenath a răspuns:

Ai uitat de cea din Oradea!big grin Da, este adevarat, examenele se pot cumpara! La urma urmei unde nu este coruptie? Eu acum termin medicina, iar ideea e ca poti sa termini facultatea si fara sa platesti examenele! Asta bineinteles daca mai si inveti! Depinde ce varianta alegi.

| Domyno a răspuns:

Aia din TG. MURES fii sigurawinking...la IASI crede-ma e praf...vei regreta pe viitor daca il vei alege!
Poate ne intalnim la Mures, ca si eu vreau sa merg la Medicinawinking
BAFTA!

| scarly86 a răspuns:

Eu termin farmacia in timisoara si sunt foarte dezamagita.profii sunt ok, dar lucreaza dupa materiale vechi, la unele materii inca se scrie dupa dictare, in laborator am lucrat cu substante expirate de ani, iar practica in spitale este slaba.de cumparat, poti cumpara aproape orice examen cu sume de la 100euro(sportul) la 1500euro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sotul meu a terminat la Bucuresti, cumnatul-la Targu Mures! Eu n-as mai sta pe ganduri... Targu Mures! Tu alegi calitate, nu distante!