| Dextro a întrebat:

Voi ce ati alege? traducator sau medic veterinar?

Răspuns Câştigător
| Elenaaa23 a răspuns:

Eu zic traducator. Mai ales daca ai stii mai multe limbi gen engleza, franceza, germana, spaniola. Ar fi mai avantajos sa stii mai multe limbii, dar si cu engleza ai putea s-o duci bine. Ca doar engleza este limba de baza din zilele noastre si ti-ar putea folosii in mai multe domenii, nu doar ca traducator. Eu zic ca s-ar deschide mai multe usi pentru tine daca ai merge pe drumul asta. Este foarte important sa stii o limba straina in zilele astea, altfel cum s-ar zice, cam ai fi muritor de foame.

| Dextro explică (pentru Elenaaa23):

Pai stiu engleza plus vreo 4 limbi happy

| Elenaaa23 a răspuns (pentru Dextro):

Oau surprise
esti tare! Pot sa te intreb cati ani si care sunt limbile alea patru?

| Dextro explică (pentru Elenaaa23):

Aproape 14 si alea 4 sunt rusa, slovaca, germana[uneori mai uit din ea un pic laughing ] si japoneza big grin... si mai vreau maghiara pentru ca am auzit-o la unchiul meu si mi se pare interesanta big grin.

| Elenaaa23 a răspuns (pentru Dextro):

Oau... Japoneza e grea...de cand ai inceput sa le inveti? Toate limbile astea?

| Dextro explică (pentru Elenaaa23):

De acum un an happy. pai am inceput una cate una, terminam una incepeam alta =]]

| Elenaaa23 a răspuns (pentru Dextro):

Pe bune? Chiar atat de repede? raised eyebrows Sunt totusi patru limbi... M-ai lasat surprise
Daca tu chiar spui adevarul atunci Bravo tie applause

| Dextro explică (pentru Elenaaa23):

Pai la cate sambete si duminici sunt intr.un an laughing. si mersi

| loggertiffman a răspuns (pentru Dextro):

Daca tot ai depus atata efort ca sa inveti limbile alea dc mai pui intrebarea asta?! clar traducator sa te faci

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ești destul de abil, poți face pe ambele!
Pa, pa.

| MenInShadow a răspuns:

Taducator. De ce? Ei bine, traducatorul este mai cautat, si ai un viitor mai vast in viata. Se castiga bine si ca medic veterinar, dar nu la fel ca traducator, si daca esti si bun, poti castiga foarte multwinking

| andrei1121 a răspuns:

User in greva (numi comvine sa va dau raspunsuri si eu sa nu primesc)

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
După părerea mea, profesia de traducător este mai avantajoasă deoarece toţi ne gândim la viitor şi la situaţia financiară. Şi din urma profesiei de medic veterinar se câştigă binişor, dar traducătorul e mai bun.
Totuşi, dacă vrei să iei tu o decizie dintre acestea două, ar trebui să te gândeşti care îţi place mai mult ţie, nu altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tradaucator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traducator

| thalyslly a răspuns:

Mah eu unt studenta la veterinara! veterinarii castiga f bine dar facultatea este foarte grea.si trebuie sa faci multe chestii nasoale, mai multe chesti nasoale decat ce iti place.nu e ca toata ziua esti lugu lugu
chestia ii ca toata lumea are nevoie de veterinari,poti sa lucrezi la directia sanitar veterinara,controlul alimentelor, laboratoare, in cabinete, in ferme.
traducatorii sunt multi!
eu zic sa incerci medic veterinar! desi e greu si solicitant!

| KatnissEverdeen a răspuns:

Traducător

| trifescugabriela a răspuns:

Traducator

| trifescugabriela a răspuns:

E mai usor traducator decat medic veterinar!

| xXkenzorXx a răspuns:

Medicul Veterinar este mai bun pentru ca castiga mai mult, ma refer la $ si traducatorul este...binisor, dar nu prea castiga bine si nu prea merita!
Deci avantaj: Medic Veterinar!
As vrea o fundita ca am nevoie!

| anabellafeonix a răspuns:

Eu una as alege traducator

| silver007 a răspuns:

Eu asi alege traducator, pentru ca ai mai multe drumuri deschise, ai mai multe posibilitati de joburiwinking si se si castiga bine daca prinzi o slujba buna