| Rexxxy100 a întrebat:

Vreau sa stiu cam ce va da la probele de la academia de politie si unde ar fi cel mai bine in politie si plus ce liceu sau ce profil nu m-ar ajuta sa intru?

1 răspuns:
| AdrianTzar a răspuns:

Din câte știu se dă română, istorie, matematică și limbă străină. Deci la orice profil ai merge, trebuie să te pregatești la o materie ce nu intră in programul de admitere. Dacă mergi la filologie ai nevoie de exercitiu sau meditatii suplimentare la mate. Daca mergi la info sau la științe ai nevoie de supliment de literatura și istorie.