| roxicutza a întrebat:

Vreau sa urmez facultatea de medicina ce liceu sa urmez din buzau?

Răspuns Câştigător
| MasQueNada a răspuns:

Pentru a urma facultatea de medicina trebuie sa inveti foarte bine biologie, chimie(mai ales organica) si fizica. Am inteles ca intr-un timp se bagase la admitere test si la fizica, dar nu stiu ce capitole.
In principiu ar fi bun un profil de biologie-chimie(stiintele naturii), dar la fel de bine poti merge si de la un profil de matematica.
Nu conteaza neaparat liceul sau renumele lui, conteaza sa inveti tu, sa te intereseze pe tine.

4 răspunsuri:
| Bianca_4346 a răspuns:

Hasdeu,Eminescu.pe stiinte ale naturiihappy
Si eu vreau la medicina dar sunt la stiinte socialehee hee

| Bog15 a răspuns:

Unu bun si sa mergi pe bio-chimie, simplu

| ihavenoidea a răspuns:

Un liceu unde sa ai concurenta. Si de preferat profilul Bio-Chimie...happy

| ihavenoidea a răspuns:

Eu sunt la mate-info si tot la medicina vreau :d