| diamar a întrebat:

Vreun designer vestimentar? Iubesc foarte mult moda, fashionul, imi place la nebunie, insa as vrea sa aflu si parerea cuiva care stie mai multe.Cum este? Ce ma sfatuiti? La desen nu as putea sa spun ca am un talent extraordinar(fac niste oameni uneori de zici ca sunt extraterestrii, dar ma rog sa trecem peste asta...), insa am imaginatie, stiu sa combin, se le asortez, si sa fac ceva care chiar arata bine.Se poate face asta si in alt oras in afara de bucuresti(nu sunt din capitala)? Ce sa fac? Funda!

Răspuns Câştigător
| neverendingwhy a răspuns:

Parerea mea este ca tu nu cauti meseria de designer vestimentar. Daca iti lipseste mana pentru desen nu prea ai cum sa faci asa ceva. Te sfatuiesc totusi sa te indrepti catre niste cursuri pentru stilisti, sau spre alte profesii din domeniul modei. Daca stii sa combini elemente chiar ai putea fi un bun stilist insa nu te grabi sa te lauzi, cere sfatul altora intai!

1 răspuns:
| yoyo_2588 a răspuns:

Buna,in legatura cu desenatul poti invata, multi oameni au urmat cursuri si au facut prima schita in viata lor, deci daca doresti cu adevarat aceasta meserie inscrie-te la liceul de arte din cl a9a si dupa aceea urmeaza niste cursuri, dupa aceea te poti gandi la faculate. Apropo exista multe facultati aici in Romania de ex la cluj, timisoara si chiar in afara romaniei.succes!