| amnevoiedesfatultau a întrebat:

Am 4 camere pe care as vrea sa le renovez as vrea sa spargem un zid sa facem arcada so sa aducer renovari mobila ...etc ...mar interesa cat costa sa indrept peretii a 4 camere s cu polistiren sa le izolez

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cel mai indicat este sa intrebi un meserias din zona ta.Pe aici sint oameni din diverse zone ale tarii si preturile cred ca difera, cel putin pentru manopera.In rest de materiale la fel asta verifici tu la tine acolo cit costa polistirenul si ce materiale mai folosesti.Aia care vind stiu cit iti trebuie daca le spui ce suprafata ai.De fapt si scrie pe ambalaj in caz ca folosesti adeziv, sau vopsea etc.Aduci un meserias la fata locului, ii spui ce doresti sa faci si el iti spune cam cit te ajunge.Mai bine decit asta nu vad cine tiar da pret pe aici.Referitor la izolatie eu te-as sfatui sa izolezi cu polistiren peste tot, si pe tavan, iar placile alea sa le li[peste bine de zid si intre ele, astfel incit sa nu lasi spatii goale. Dupa care sau inainte montezi pe pereti, tavan profile din alea de metal dupa ce faci peretii drepti cum spui apoi izolezi si imbraci cu rigips dupa.Si ai peretti calzi dupa, o sa econimisesti f multi bani pentru caldura.In rest ti-am zis tu afli singur preturile de la magazin si un mester.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Deci, spune-mi de unde esti ca sa putem discuta mai detaliat

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Ti-am trimis mesaj cu id-ul meu

| adinaTPU a răspuns:

O sa te coste peste 6000 de euro (asta a fost costul pentru un apartament de 3 camere, cu manopera cu tot). Cat despre mobila, iti recomand http://www.expert-scaune.ro/ Au modele foarte frumoase la scaune, moderne; magazinul este mare, vinde si saltele, mese de living, etc. Eu de la ei mi-am luat si am fost incantata de achizitie si seriozitate. In plus, in anumite locatii fac si livrari gratuite. Succes!