| HerrAdrian a întrebat:

Salutare, am cativa vecini in bloc care nu-mi dau pace, stau si asculta cand vorbesc cu cineva la telefon, stau pe scari si ma asculta, sub balcon!
Ce sa la fac?

24 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai ce le face vecinilor, trebuie sa vorbesti mai incet.

| darrio2007 a răspuns:

Vorbeste in casă. Nu pe balcon.
Ai aifon?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai vb la telefon in balcon

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti vinovat, vorbeste in casa nu in balcon cum fac toti țaranii prosti.

| HerrAdrian explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu vorbesc in balcon, ca nu vreau sa ma auda altii ce vorbesc, cred ca e la mintea cocosului

| HerrAdrian explică (pentru CristiDinBucuresti):

Taran prost e ela care ma supravegheaza si nu-si vede de viata sa

| dullcat a răspuns:

Buna.De unde stii ca stau si te asculta? Ei nu au viata lor? Sunt pensionari cumva?

| Simpatic a răspuns:

HerrAdrian, cam multe probleme sunt man in blocul in care stai, asta daca imi aduc aminte si de alte discutii!
ce au oamenii astia cu tine?
parca locuiesti in Germania?
urat din partea lor
oricum ar fi, cred ca este timpul sa te muti in alta parte, dar nu stiu stituatia ta, daca stai cu chirie este indicat sa te muti, daca esti proprietar atunci e nasol!

| HerrAdrian explică (pentru Simpatic):

Nu-mi permit sa stau cu chirie ca tine, sau mai rau sa stau cu parintii sau sa ma intretina!

| HerrAdrian explică (pentru Simpatic):

Mai bine nu te mai baga ca un supozitor, nu mai imi da tu mie lectii de supravietuire,

| Simpatic a răspuns (pentru HerrAdrian):

Ca mine laughing
eu chiar nu te inteleg ce este cu hateul asta pe tine! nu e prima data cand raspunzi acid inapoi, fara motiv, eu ti-am spus de bine
se face ca am 2 apartamente dar nu e bai accept ironii daca sunt in limita bunului simt

acum inteleg de unde ai ajuns la concluzia ca te 'asculta' vecinii! esti vedeta si stai in bloc cu toti de la Sereiwinking

| Simpatic a răspuns (pentru HerrAdrian):

Stai linistit mai troll de 2 lei ca tine sunt multi pe aici, ca mine doar unulwinking
cocalarule

| HerrAdrian explică (pentru Simpatic):

Tu ai hate baiatu, vad ca ai si o parere buna despre tine asa, mai bine du-te scrie o carte ca le stii pe toate

| gabicoo a răspuns:

Vorbește și tu mai încet.

| Lupic?27 a răspuns (pentru gabicoo):

Ai schimbat tabara?

| Lupic?27 a răspuns:

Comunismul a murit dar spiritu a ramas in tara.
La fel e si la mine stai linistit, mor de ciuda, crapa cand vad ca imi vad de treaba mea si nu le dau atentie, in special femeile.
Sunt comunisti n-ai ce sa le faci.

| LaviniuA a răspuns:

N-ai ce faci mein herr. Pe vremuri era cuplajul care asculta, babele la poarta care stiau tot. Acum se duc pe scari langa usa ta si sub balcon. Aproape ca ti-ar intra pe geam in casa. N-ai ce sa le faci. Trebuie sa te muti in padure laughing

| KovacsB a răspuns:

Inseamna ca racnesti.
Oamenii poate se gandesc ca ai patit ceva, sau ca ai probleme, le este teama pentru siguranta lor, doar esti un emigrant dubios, nu?
Asa ca nu mai face pe taranul si comporta-te civilizat, ne-ati facut natia de ras pe unde ati ajuns.

| Mihai0101 a răspuns:

De ce te-ar asculta niste vecini lucrezi intr-o structura de securitate a unei tari sau alte servici speciale sa aiba interes oameni sa afle ce vorbesti tu {crezi ca cineva este chiar interesat de ce ai mancat la cina si cu cu cine iesi in oras sau cand o sa iesi la film?} pe bune mi se pare ciudat ce spui.

| LisaJulie a răspuns:

Vorbești cu ei sa le spui sa își schimbe comportamentul pentru ca altfel vei suna la poliție

| PufuletiStarNesarati a răspuns:

Sa te prefaci ca vorbesti cu un asasin si pui 1000 de lei pe capul lor pentru ca nu te lasa in pace, asa sigur scapi de ei si bagi spima in bloc

| Lupic?27 a răspuns (pentru PufuletiStarNesarati):

Sau cand e pe scara blocului si vede vecinii sa ia telefonul sa-l puna la ureche sa zica '' da frate, doua camioane de droguri aducem in tara'' laughing

| Răpităînnori a răspuns:

Îs nebuni. Nu ştii vorba aia? Câinele moare de drum lung şi prostul de grija altuia. Zi-le vorba asta apoi nu mai vorbi cu ei.