| soby47 a întrebat:

Am o centrala Atmos si ma gandeam daca ar fi bine sa fac un acoperis la horn. voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar se recomanda pentru a evita scurgerea apei IN cos. Apa care se scurge in cos, poate distruge cosul dar se poate scurge si in centrala, mai ales in perioadele de pauza termica, cind nu functioneaza sau functioneaza la temperatura mica, chiar daca cosul are scurgere.
Se poate face " in casa ' sau cumpara, exista diferite modele din diferite materiale, depinde din ce este cosul construit.
O alta solutie 2 in 1 ar fi o " palarie " antivint rotativa ...are zeci de denumiri... la ce este buna? Nu ploua in cos si nu permite vintului sa-ti intoarca fumul in cos, foarte utila, costa undeva la 250 de lei la marimea pe care apreciez eu ca o ai la cos. ( adolf )

3 răspunsuri:
| coco_9516 a răspuns:

Acoperis pe cos este obligatoriu pentu a nu forma condens cand ploua. Si eu am o centrala atmos si sunt foarte multumit cum functioneaza, bafta.

| Nicoleta a răspuns:

In general nu prea se face acoperis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vand palarie rotativa antivant