| strungarel a întrebat:

Am schimbat supapa pompei de apa electromagnetice. o pompa ruseasca ce intra in fantana. acum nu merge deloc desi aud acelasi zgomot. oare stie cineva ce am de facut sa mearga. multumesc

3 răspunsuri:
| 9gygy a răspuns:

Pompele de apa care intra in fantana se numeswc submersibile, si nu trebuie amorsate. Daca e cu membrana, ar putea fi membrana sparta. Daca e cu turbina e posibil sa fie turbina sparta/desprinsa de pe axul rotorului. Mai bine ai specifica exact modelul ei. Sau o poza poate...

| alexmircescu13 a răspuns:

Nu stiu exact modelul, dar cred ca trebuie amorsata, ca sa isi creeze circuitul de apa.

| eniret a răspuns:

Probabil nu e acelasi tip de supapa.recomandarea mea e sa adaugi niste distantiere pentru a o muta spre sorb cu 1-2 mm