| Nothingtrust a întrebat:

Am usturoi în grădină plantat și observ că a început să-mi dispară. Nu cred că este vreun animal căci pare smuls. Ce pot face?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Pai ce sa faci? Sa analizezi ce vecini ai si sa inchizi ochii? Nu e chiar asa mare paguba, nu? Mai grav era daca iti intrau in beci sa fure tot ce este pus pe iarna.laughing S-au intamplat si de astea, acolo chiar te-ar apuca tot dracii stiind cata munca implica.

| Korkodeln a răspuns:

Un vecin/copil/-... sare si se serveste, in afara de a sta cu bata sau toporul la panda, mai poti lasa cainele daca il ai, sa latre cand intra cineva.

Animalele nu mananca usturoi si chiar daca ciugulesc ceva, nu scot capatana din pamant, iau doar partea verde.

| ariel13 a răspuns:

Cineva îți fură usturoiul.