| Any_6603 a întrebat:

As vrea ca in acesta primavara-vara sa imi costruiesc o casa.Nu stiu cam la cati bani sa ma astept. dispusa fiind sa cheltui in jur a 50 000 euro.Doresc o casa din lemn cu etaj pe o amprenta de max 90 mp, terenul il detin si e destul de mare.600mp.Credeti ca imi ajung? Ma refer pentru tot.acte+proiect+utilitati si constructie. nu neaparat finisata(are cine sa imi faca finisajele interioare). Astept sfaturi si recomandari.Multumesc

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Tinind cont ca multi bani se duc pe finisaje, si ca casa va fi de lemn, deci mai ieftina, 50 000 de euro sunt suficienti. Acum, depinde si cit de departe vrei sa te "intinzi", caci poti lucra cu materiale ieftine sau foarte scumpe, insa eu cred ca cu banii astia iti poti permite ceva de mijloc, materiale bune, dar la preturi acceptabile.

| Ovidiu299 a răspuns:

Incearca sa eviti firmele. Daca vei apela la o firma de constructii pentru a-ti construii, casa te-ai nenorocit. Ele sunt un,, aspirator de bani''.

| assa a răspuns:

Buna. iti spun eu pretul sigurhappy si bun si ieftinhappy intr pe id: byaanahi2008 :* mersilove struck

| vaidessorinradu a răspuns:

Salut,cauta o firma specializata(din Harghita,Covasna,Mures), contacteaza-i si iti vor spune exact cat te costa in functie de modelul ales, SUCCES

| radu_5686 a răspuns:

Salut. iti fac o alta oferta. casa din cofraje termorezistente tip amvic. manopera+materiale 220/250 euro/mp. tel 0743702562