| ANONIM10000000000 a întrebat:

am o intrebare, eu vreau sa imi fac camera verde pentru ca am auzit ca e o culoare f buna pentru ca te linisteste, te calmeaza si e culoarea vegetatiei, ar arata bine? Si ce nuanta vreau, nu imi plac nuantele prea dechise si pale, ma gandeam la verdele culoarea frunzei, puteti sa imi aratati si niste site-uri in care pot sa vad diferite modele de nuante? Dau fundita pentru cel mai bun sfatwinking

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu tocmai mi-am zugravit casa in verde, fiecare incapere intr-o alta nuanta de verde - biroul verde kaki, sufrageria verde galbui, dormitorul verde pal, bucataria verde turcoaz deschis. Am lasat tavanele albe. Atit. Intr-adevar, e o culoare linistitoare, regeneranta, optimista. In plus, la verde poti asorta multe alte nuante, atit la mobilier cit si la accesorii.
E mai bine intr-o culoare. Verde complet. Ca sa combini culorile (cum vrei cu portocaliu), si sa iasa frumos si sa te simti bine, trebuie sa ai un pic de "simt" al culorii, nu poate sa faca oricine asta.
Daca vrei unele idei pe care sa le iei sau adaptezi la camera ta, poti intra pe www.picturadecorativapepereti.blogspot.com. Asta daca vrei sa mai adaugi un strop de culoare, ceva forme deosebite, care sa iti creeze senzatia de mai mult spatiu.

| CM7YRE a răspuns:

Eu as opta pentru Orange, pentru ca si eu o sa-mi fac camera in curand si sigur Orange o fac, imi place mai mult asa tongue

| rosto a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau as face un singur perete un verde foarte verde, ca frunza asa, iar pe ceilalti trei i-as lasa albi imaculat happy si as face verde peretele din fata usii, cred ca ar da destul de bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu zic sa o vopsesti o lamaie cruda far nu prea inchisa putin spre galben...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai este valabil te putem ajuta cu placete! construct_imob@yahoo.com