| crisssa29 a întrebat:

Am si eu nevoie de o parere urgent,va rog...vreau sa imi achizitionez un aparat frigorific si nu stiu ce sa aleg intre o lada frigorifica si un congelator vertical... vreau si eu parerile voastre, cat mai repede.multumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce vrei sa tii in ea si ce spatiu ai, la lada frigorifica ocupa destul de mult loc

| horia2012 a răspuns:

Depinde in primul rand de ce pui in ea. Numai carne sau si carne, legume, fructe. Mai bun ar fi un congelator vertical. Iti organizezi mai bine alimentele pe rafturi. La o lada frigorifica ca sa ajungi la alimentele de pe fundul lazii, trebuie sa le cam scoti pe toate. Are si un "compartiment" dar nu ca un congelator.

| Mihaela1964 a răspuns:

Ambele au avantaje si dezavantaje: congelatorul vertical este mai putin voluminos, ai acces usor la alimentele congelate, dar nu poti pune in el decat pachete de dimensiuni standard; lada frigorifica este incapatoare, poti pune pune in ea ceea ce nu-ti incape in congelator(curcani, pulpa intreaga de porc sau vitel), dar accesul la alimente este mai dificil si ocupa spatiu mult.