| kyton a întrebat:

Se poate pune tavan fals din polistiren in baie(din acela cere se lipeste direct pe tavan)? Sau e prea mare umezeala?

Răspuns Câştigător
| Chion a răspuns:

Raspunsul este DA!

Despre cum se lipesc tavanele false din polistiren, intrati aici : http://despreglet.blogspot.com/......tiren.html

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Se poate pune fara probleme, daca este bine pus nu are cum sa apara mucegai, pentru ca mucegaiul are nevoie de umiditate, iar apa nu patrunde prin polistiren, iar rosturile se pot etansa cu silicon. Cum sub faianta nu se face mucegai, nu vad cum s-ar face sub polistiren.
In privinta lipirii, exista adeziv special pentru polistiren la sac, nu vad de ce ar fi nevoie sa folosesti glet. Daca nu vrei deranj, poti folosi adeziv la tub, ca siliconul. Il aplici continuu pe contur si in cateva puncte pe interior si se lipeste fara probleme. La o baie iti va ajunge linistit un tub.

| laptopnews a răspuns:

Nu e recomandat! In timp o sa apara mucegai intre tavan si polistiren.

| grgdlk a răspuns:

Da merge, eu asa am pus si am pus cu gletlaughing adezivul ala era prea putin, bagi glet pe toata suprafata placii si o lipesti merge de minunewinking