| Alișa00000000000 a întrebat:

se poate spala azi[haine]? cine stie funda fara discutiihappy

Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

Nu, e o sarbatoare foarte trista, nici clopotele Bisericii nu mai bat pana la slujba de Inviere. Asa ca mai bine fa un efort si asteapta pana maine, cand se poate. La fel fac si eu. Sarbatori calde si pline de iubire iti doresc!

24 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Nu stiu sigur totusi e vinerea mare, si eu am vrut sa spal dimineata, dar am renuntat la idee ca n-am multe haine de spalat.

| Viviannnnnna a răspuns:

Da.s-a schimbat sarbatoarea.maine este Sf Gheorghe ^^.

| miha01 a răspuns:

Nu doamne fereste! Vinerea Mare, ziua in care Hristos a fost rastignit si a murit pe cruce

| miha01 a răspuns:

Nu se spala! Vinerea Mare, ziua in care Hristos a fost rastignit si a murit pe cruce.Se tine post negru, se merge la biserica si cimitir! :*

| Bendes a răspuns:

Vai de romana ta corectie,, se POT spala azi haine"... laughing

| georgy30 a răspuns:

NU! Tocmai marti sau miercuri

| mihaela_6858 a răspuns:

Nu.este vinerea mare si nici maine nu se spala ca este sf gheorghe asa ca eu te-as sfatui dupa pasti funda :->

| Etelca a răspuns:

E prostie cu Vinerea Mare. Daca e Vinerea Mare ce conteaza? Poti spala.Si mama a spalat azi.Ce legatura are spalarea rufelor cu Vinerea Mare?

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Pai mama a spalat azi.din moment ce a spalat cred ca da.

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Mama mea a spalat azi, din moment ce a spalat cred ca da.

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Nu se poate spala pana dupa pastewinking

| hatze a răspuns:

Da!

| KaRy a răspuns:

Se spala! nu conteaza! maine nu se spala ca e sf gheorghe

| xamix a răspuns:

Da se poate

| DildăuPaispe a răspuns:

Da, azi da.

| Miruuuuu a răspuns:

Alohaa!
NU,azi nu se spala caci e Vinerea Mare
Paa happy

| CatalinaMarina a răspuns:

Nu.E Vinerea Mare.

| scumpica_3107 a răspuns:

Eu stiam ca nu se spala

| ineedyourehelp a răspuns:

Da, se poate

| Zidovsky a răspuns:

Nu, astazi nu se spala.

| TriXeE a răspuns:

Da se pot spala nu are nimic

| YsaDenii a răspuns:

Da! se poate pentru ca nu e o sarbatoare mare. Plus vin pastele si trebuie sa facem curat prin casa happy

| FrumushicaDayana a răspuns:

Deci ai dat funda, eu tot as spune sa nu speli deoarece e o sarbatoare dramatica. stai o zi, doua si dupa spalale.

| necenzzurat a răspuns:

Nu e voie(vinerea mare )