| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.

M-am pricopsit cu un musuroi de furnici in ghiveci la un leandru. Exita vreo posibilitate sa sacap de ele fara a omori leandrul?(am mai pierdut asa un trandafir japonez). Leandrul are 8 ani, deci si ghiveciul e pe masura.

Va multumesc.

5 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Inpaneaza o lamaie cu cuisoare si pune-o in musuroi
furnicilor nu le place acest parfum si parasesc musuroiul

| Arthur a răspuns:

Încearcă să dai cu şpray pentru furnici. Dacă nu schimbă pământul.

| katala a răspuns:

Incearca sa le ineci; furnicile nu stiu sa inoate! iar leandrului i-ar prinde bine ceva mai multa apa! nu crezi?

| katala a răspuns:

Cata apa crede @margo ca iti trebuie sa ineci niste amarate de furnici?

| doctoru_5476 a răspuns:

Poti pune sare nu se intimpla nimic furnicile fug de sare