| cristian_4833 a întrebat:

Buna seara TPU! spuneti-mi va rog cite oua trebui sa pun sub rata muta atunci cind cade closca si cit timp sta ea pe oua?

Răspuns Câştigător
| madalina188w a răspuns:

Cate vrei poti sa pui, dar dureaja pana le cloceste 5 saptamani, aproape jumate.vezi ca rata le mai si sparge asa ca fii atent cu easucces pentru rata(la clocit), sau daca nu ai rata poti sa pui la clocitoare, de aia cu lumina.am 11 ani si sunt de la tara asa ca stiu totul.imi dai funda? ca ma omor rolling on the floor