| de21311 a întrebat:

Buna tpuuu
vreau sa ma mut cu prietenul meu
suntem din orase diferite si mna nu ne vedem des
el are 16 ani eu 15
anul asta termina scoala vrea sa se mute cu mine in oras si sa locuim impreuna
eu mai am un an de scoala ma gandesc ca o sa fie greu thinking
il iubesc foarte mult si nu ne-am certat niciodata suntem de un an impreuna
precizez ca locuim in Germania
credeti ca ar fi o idee buna? raspund la orice intrebare
astept raspunsuri urgent

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu este o idee buna! Argumente sunt multe dar cele mai importante sunt:
* o activitate sexuala timpurie se poate dovedi o bomba cu ceas, care la cea mai mica greseala, din partea partenerilor, poate spulbera psihicul acestora--- statisticile indica o crestere alarmanta a ratei sinuciderilor in randul adolescentelor!
*organismul unei fete de 15-16 ani nu este suficient de pregatit (fizic si psihic)pentru o eventuala sarcina--- el se afla in plin proces de crestere, dezvoltare si maturizare.
*responsabilitatile convietuirii "in doi" pot ucide iubirea!--- aceasta, ca o consecinta fireasca a imaturitatii varstei cronologice

suntserios
| suntserios a răspuns:

Idee buna? e o idee extrem de proasta la varsta voastra. la 16 ani trebuie sa aveti alte preocupari si altfel de relatii

| mihai69 a răspuns:

Legea germană ce spune în cazuri de acest fel? Nu pot spune că sunt sigur, pentru că n-am habar, dar m-aș mira să încurajeze astfel de „experimente". Și ce e mai rău, acțiunea voastră ar putea avea repercursiuni (legale) neplăcute și pentru părinții voștri, dacă sunt și ei acolo.
Așadar, mai așteptați (măcar) doi ani! Nu e chiar așa mult.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunteti doi copii, habar nu aveti de viata impreuna!
Nu cunosc legile germane, dar ma gandesc ca nici ei nu incurajeza asa ceva.
Abia dupa ce terminati scoala, puteti incerca, dar unde ve-ti sta si cu e va veti intretine?
Parintii vostri sunt de acord?

| cristimihailov a răspuns:

Sunteti amandoi romani?

| CodreanuC a răspuns:

Nu este o idee buna! Mama ta ti-ar spune si de ce

| Krsdt a răspuns:

Unbewusste!