| stely72 a întrebat:

Am o motocoasa si dupa ce o folosesc vreo 10-15 min.adica cand motorul e cald se opreste si nu mai o pot porni.Cand se raceste porneste iar. Puteti sa imi spuneti care ar fi cauza? Multumesc.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Se gripează din cauza supraîncălzirii.
Verifică elicea ventilatorului, orificiile de aerisire să nu fie astupate, aripioarele de aluminiu de pe carcasa motorului (cilindrului) să fie perfect curate. Mai mult de atât nu prea ai ce face. Plus să verifici dacă ai făcut corect amestecul benzină / ulei.

| specialistul2013 a răspuns:

După simptomele descrise este defecta aprinderea(bobina de inducție)