| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! De ce tot pâlpâie becul și lumina de la întrerupător?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca becul este din cel economic sau cu LED nu functioneaza bine cu intrerupatoarele cu LED. Pentru asta trebuie un meserias sa scoata LED-ul sa iti iei un intrerupator fara. Mai este o solutie care se zice ca da roade dar eu n-am incercat-o: un dispozitiv care se numeste TEM-IA50 si care, dupa parerea mea este un condensator uscat dar nu stiu nimic despre el. Il iei si-l montezi conoform schemei.

4 răspunsuri:
| Paracetamol0lol a răspuns:

De frică

| Ree07189 a răspuns:

Probabil s-a ars becul.

| MasterYii a răspuns:

Bâzâie ca și albinuțele