| OpreaCarmen a întrebat:

Bună ziua va rog să-mi răspundă și mie cineva care a trecut prin asta! Doresc sa ma bransez la curent peste drum de poarta avem stâlp, dar cei de la Enel spune ca trebuie sa cumpăram stâlpul de la iei sa ni-l pună la poarta pentru a pune contorul pe el este normal ca noi sa plătim stâlpul, căci cineva ne-a spus ca nu noi trebuie sa plătim ci iei trebuie sa vina cu el și noi sa plătim consumabilele care ne întra în curte, dacă nu ne-a spus acel cineva sa mergem la protecția consumatorului?! Va rog frumos cine a trecut prin asta sau cineva care este mai informat sa ne răspundă și noua!

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Ia-i suparat cu ceva si acum isi bate joc de tine... laughing
Eu sunt la EON si la fel ca tine stalpul este pe partea cealalta a drumului, m-au brasat la acel stalp si mi-au pus contorul acolo!
Acum se pune intrebarea, distanta dintre casa ta si stalp depaseste 50 de metri, ca atunci nu e bataie de joc, au dreptate!
Daca distanta dintre casa si cel mai apropiat stalp are o distanta mai mare de 50m atunci trebuie sa cumperi un stalp, nu ai ce face!