| Selena22 a întrebat:

Cand este ziua recunostintei? funda raspunsul corect.SCZ categoria

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Asa cum, cei care ti-au raspuns, au cautat pe Google, nu puteai si tu sa cauti?

| onasis1961 a răspuns:

Congresul SUA a adoptat o rezoluţie prin care a 4-a zi de joi din noiembrie devine oficial sărbătoare naţională a SUA.Adica ziua Recunostintei!

| onasis1961 a răspuns:

Congresul SUA a adoptat o rezoluţie prin care a 4-a zi de joi din noiembrie devine oficial sărbătoare naţională a SUA.Deci Ziua Recunostintei!

| darrio2007 a răspuns:

Pe 26 noiembrie.In fiecare an.

| angel74dm a răspuns:

În fiecare an cade în altă zi.
Octombrie 10, 2011 (Canada);
Noiembrie 3, 2011 (Liberia);
Noiembrie 30, 2011 (Norfolk Island);
Noiembrie 24, 2011 (USA, Olanda)

Octombrie 8, 2012 (Canada);
Noiembrie 1, 2012 (Liberia);
Noiembrie 28, 2012 (Norfolk Island);
Noiembrie 22, 2012 (USA, Olanda)

| bleakk a răspuns:

26 noiembrie:*:*:*:*

| Tsunade99 a răspuns:

Exact asa cum a spus ardnaxur1961, toti au cautat pe google. Asa ca cauta si tu, sa vezi cate rezultate gasesti.

| Madalina123 a răspuns:

Buna. Ziua recunostiintei este pe 26 noiembrie!

| Rebecaa14 a răspuns:

Pe 26 noiembrie

| KiraVonHell a răspuns:

Este pe 26 noiembrie sper ca ti-am fost de ajutor daca nu uite un linc de pe care poti afla mai mult http://ro.wikipedia.org/wiki/Ziua_Recuno%C8%99tin%C8%9Bei

| alinfcvaslui a răspuns:

Ziua recunostineti ar trebui sa fie in iecare zi! dar, nu e.

| iloveyoulikealovesong a răspuns:

Ziua recunostintei este in data de 26 noimebrie si se sarbatoreste in Statele unite ale americii(SUA)si canada.