| anonim_4396 a întrebat:

Cat mai costa un gratar de curte?

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Daca vrei din cele de carmaida de la 450 lei in sus. Daca vrei din cele metalice depe la 50 lei in sus (astea sunt si portabile),

| dulshe a răspuns:

Pai depinde cat de mare este, si cat de sofiticat este, modelul etc

| Brotacelu a răspuns:

Da o fuga prin carrefour si veziwinking

| Mishulet a răspuns:

Depinde de model, marime. Oricum gasesti la toate magazinele de unde poti cumpara tot felul de articole pentru casa: Dedeman, Brico, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam 55 lei si include focar pe lemne, se gaseste la Metro sunt mai multe modele dar depinde de care vrei este chiar si cu ceas digital pentru timpul de coacere dar trece de 200 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inainte sa te hotarasti ce cumperi, vezi cum vrei sa faci preparatele: prin simpla "prajire", adica direct, sau indirect; detalii cum sunt cele 2 metode gasesti si pe net. Iar apoi vezi ce-ti convine mai mult pentru gradina: gratar cu carbune sau grill cu gaz; aici m-as gandi si la timpul de pregatire al jarului si apoi la curatare; aaa... si iti recomand, daca ai o curte sau o terasa mai mare, sa-ti iei un gratar tip grill cu roti. PS: nu-ti recomand gratarele de "caramida" de la Metro, Praktiker, Brico pentru ca daca faci un foc mai mare (pentru un jar puternic) atunci o sa ai surpriza ca dupa a 2-a utilizare o sa crape.

| eGratare a răspuns:

Eduard Uzunov: „Suntem prea săraci ca să cumpărăm lucruri ieftine!"
NU recomand gratarele prefrabicate din beton care pot ajunge si la 550 lei, dupa 1an va puteti lua adio (apar fisuri, nu rezista la cicluri inghet dezghet...) 550x10ani 5500
la asa suma puteti avea mai mult de cat un siplu BBQ.

Bucatarii de vara by eGratare.ro

http://www.egratare.ro/index.php?showimage=12

Detaliile fac diferenta!