| deea89_9851 a întrebat:

Cate etaje are cel mai inalt bloc din romania?

Răspuns Câştigător
| alecs871 a răspuns:

Cel mai inalt, din cate stiu eu este cladirea de langa piata Victoriei, de langa BRD tower, cladirea de care zic eu are 107 metri, nu stiu exact cate ataje are, cred ca are undeva in jur la 30.
Si cea mai inalta din lume, cred ca inca este inca in constructii si va avea undeva la 170 de etaje, si peste 700 de metri.
Iar China nu s-a lasam mai prejos de cladirea aia de 700 de metri si ei vor sa faca, cam pana in 2020 o cladire de 300 de etaje, va avea undeva la 1500 de metri.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blocuri comuniste, cu apartamente? E unul cu 15 etaje pe sos. Giurgiului. Blocuri noi sunt si mai inalte.
Cosul de la Turceni este cea mai inalta STRUCTURA din Romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo 10

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

24 de etaje

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

22 cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai inalt (la blocurile de locuinte), este turnul mare din Complexul Asmita Garden: are 2 subsoluri, Parter, 24 Etaje, Etaj retras Penthouse si Etaj tehnic (cam 85m inaltime).
Cea mai inalta cladire de birouri, este BTC Tower, de 106m, are 4 subsoluri, parter, 22 etaje de birouri si inca 3 etaje tehnice.

| 4LeafCloves a răspuns:

Pai cred ca 29 de etaje.