| IulianDep a întrebat:

Ce usi preferati?
Termopan, mdf, lemn masiv, altceva- ce?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Strict calitativ - indiscutabil e de lemnul masiv. Insa datorita pretului, eu unul am ales MDF-ul.

9 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cele mai rezistente sunt cele realizate din lemn masiv. Foarte apreciate sunt usile cu insertii metalice, conteaza foarte mult daca usa este montata pe exterior sau in interiorul casei.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Prefer usile din lemn masiv, pentru ca sunt silentioase.

| cretzufinish a răspuns:

Unde? La interior? thinking Eu prefer metalica la exterior si lemn masiv la interior. Nu-mi place deloc termopanul la interior.

| IulianDep explică:

Exterior. Ca nu cred ca vrei interior de lemn masiv

| thealchemist a răspuns:

Lemn, sa fie si sa arate cit mai natural, nu lemn care sa arate ca plasticul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice usa cu lemn stratificat si geam cu mare durabilitate de preferat marca Gealan sau PlusConfort.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BlackPearl / fatuca, termopanele nu se iau in consideratie dupa firma care le vinde ci dupa producatorul profilelor folosite ( in primul rind )
Daca este vorba de usa de exterior, nu poate fi luata in calcul decit o usa izolata termica deci ne restringem la - usi metalice sau tip termopan. ( adolf )

| Luis2u4u a răspuns:

Eu prefer din lemn masiv cu termopan. Mi-am facut la comanda de aici si sunt foarte multumit: http://www.wood-style.ro

| tutunieftin a răspuns:

La interior si exterior eu am Porta Doors, cele de exterior sunt putin mai scumpe, vezi preturi pe www.usi-interior.com