| laurab a întrebat:

Cu ce se duce cleiul de la etichetele puse pe produse...in special pe cele de plastic?Cat as spala nu iese!

11 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Incearca cu gheata si cu multa rabdare, poate reusesti ceea ce vrei tu.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Ai dreptate in privinta etichetelor. Si eu am cumparat niste boluri care aveau etichetele "la vedere", dar etichetele au iesit la spalat. Le-am lasat sub apa fierbinte de la robinet, apoi am indepartat eticheta cu ajutorul unui burete abraziv (nu din sarma) si cu Axion pasta.

daniela
| daniela a răspuns:

Lasa-le mai mult timp la inmuiata in apa calduta cu un detergent de vase si apoi usor usor cu partea mai aspra a buretelui. Apoi cu putin alcool

mlm
| mlm a răspuns:

De pe sticlele de plastic incearca cu acetona, sau spirt.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Dar pungile de plastic nu sunt de unica folosinta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba de recipiente din melamina! Canite, farfurioare, castronele ...si desteptii lipesc preturile cu o porcarie de clei ce nu iese decat ras si se strica aspectul! Eu va multumesc oricum... am incercat si cu spirt si nimic!

| mikiscence a răspuns:

Incearca cu spirt...

| mikiscence a răspuns:

Incearca cu spirt...

| sweetangeloana a răspuns:

Spirt, perie de sarma fina.

| adistan a răspuns:

Cu un diluant slab nicidecum cu acetona ca topeste plasticul.

| alex_5055 a răspuns:

Incearca cu spirt vezi daca merge.