| anonim_4396 a întrebat:

Cum poate fi reconditionata o banca metalica?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

In primul rand ar trebui sa dai mai multe detalii si sa spui ce avarii a suferit de necesita reconditionare.
In principiu, poti curata vopseaua cojita cu o perie de sarma, daca a ruginit se curata de rugina (de exemplu cu deruginol), urmand apoi aplicarea unui strat de grund si in final vopsirea.

cristian
| cristian a răspuns:

Se curata rugina cu o perie de sarma manual sau cu o perie rotativa montata pe o masina de gaurit.Se chituieste imperfectiunile, slefuiesti, grunduiesti(minium de plumb), vopsesti la culoarea dorita.

| csintalan a răspuns:

... exista o solutie numita,, cromofag,, care curata odata vopseaua veche, dupa ai feruginol (spala bine de feruginol) un strat de grund suptire, apoi pulverizeaza vopseaua,...