| Iubareatzaa2011 a întrebat:

Cum pot sa-mi incarc imprimanta(mentionez ca este multifunctionala sise numeste:"HP DESKJET 3050") cu seringa?
Funda la cel mai bun raspuns si la cel mai detaliat.

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

In primul rand iti trebuie cerneala compatibila HP.Se gasesc kit-uri de incarcare,compuse din suport pentru prindere cartus, cerneala, seringi.Atentie nu atinge contactele de la cartus, Cum se executa umplerea.scoatem cartusul il fixam in suport, dezlipim usor
eticheta care este lipita pe cartus, sub ea se gasesc orificile de umplere in negru introducem aprox 9ml, iar in color cate 3ml din fiecare culoare,fi atent la fiecare orificiu de la color,ce culoare a fost incarcat in fiecare compartiment,daca nu se observa trage usor cu seringa sa vezi ce culoare are fiecare,si vom baga in fiecare compartiment ce culoare a avut, Dezlipeste eticheta mai mult
ca orificiul pentru galben este mai sus, sunt 2 orifici de rosu, 2de albastru, 1de galben. Daca ai cartusul in suport dupa umplere tragem cite un ml prin orificiul care se afla in partea de jos a suportului pentru a elimina aerul care il introduce seringa la umplere.Succes

1 răspuns:
| Alessya90 a răspuns:

Cel mai sigur si mai usor mod de a-ti incarca tonerul este sa il duci la un service... undeva unde se ocupa cu chestii dintrastea de ex il poti duce la un magazin unde se vand tot felul de chestii si aplicatii pentru calculatoare laptop-uri... dupa ce e incarcat(tonerul) cu cerneala il bagi inapoi in imprimanta