| StelutaDintreNori a întrebat:

Cum se calca bluzele din materiale sintetice sau amestecuri de bumbac/nylon sau elastan? Dar cele din bumbac? Cand se foloseste aburul la fierul de calcat? Sunt haine care nu trebuie umezite? Cand se pune material de protectie deasupra hainelor? Imi cer scuze de atatea intrebari odata dar trebuie sa calc pentru prima oara si mi-e frica sa nu-mi stric hainele. Multumesc big grin

2 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Crezi ca are vreo legatura intrebarea ta cu rubrica casa si gradina, unde ai postat tu?

| anya_6593 a răspuns:

Vezi ca pe firul de calcat iti indica la rotita bumbac, nylon.etcsi dai sageata acolo unde vrei daca bluza e din bumbac dai la bumbac daca e nylon dai la nylon.de obicei aburul se foloseste la camasi lenjerii perdele etc. sper sa te descurci