| anonim_4396 a întrebat:

CUM SE INTRETINE O PISCINA IN TIMPUL IERNII?

Răspuns Câştigător
| simpluEu. a răspuns:

Eu am piscina aici dar e estiva. apa nu o schimb decat odata la 3 ani.ca este p motor...care filtreaza apa.si de curatat am un aspirator pentru apa... iarna chiar sincer sa iti zic...nu am idee... dar cred ca tot asa as face cum fac si vara...numai ca trebuie sa o acoperiam vrut si noi sa o acoperim... dar te rupe la buzunarsad

7 răspunsuri:
| elena a răspuns:

O faci patinoar.

assiris
| assiris a răspuns:

Se scoata apa, se curata si se acopera cu o prelata.

daniela
| daniela a răspuns:

Pentru a incepe pregatirea de iarna se curata piscina, se goleste apa, dupa care se recomanda acoperirea piscinei cu o prelata de iarna asta daca nu vrei sa o folosesti dar daca vrei sa o folosesti poti sa folosesti piscina tot timpul anului daca ai un sistem de incalzire si este si acoperita. Sistemele de incalzire pot fi – incalzitoare electrice, schimbatoare de caldura, pompe de caldura.

| andreutz a răspuns:

Pai nu stiu daca la un asemenea raspuns te astepti, dar incerc...prietenul meu o goleste de apa din timp (si asa toamna e destul de frig, nu prea o mai folosesti).pana la prima zapada ai timp... apoi dupa ce se usuca ii curata bine de tot paretii si fundul.are niste chestii micute cat jumatate de palma anti mucegai si umezeala parca (sunt luate sin spania, nu stiu cum se numesc exact) si le lasa acolo... apoi acopera piscina pe deasupra cu o prelata mare, astfel incat sa nu mai intre apa sau zapada...si lasa asa pana trece iarna... apropo, zapada de pe prelata o mai da jos in cand in cand, altfel aceasta s-ar prabusi sub greutatea zapezii... sper ca ti-am fost de folos happy

| tradaro a răspuns:

Ce fel de piscina este, acoperita, interioara sau este in aer liber? In functie de aceasta precizare se poate spune modalitatea de intretinere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai da ai dreptate tradaro-aer liber-clima mediteraneana.sigur trebuie sa ramana plina cu apa, asta stiu sigur, pentru a preveni crapaturile din cauza lipsei de umiditate sau a schimbarilor de temperatura.de aceea l-am ales pe theone chiar daca raspunsul era incomplet.

| jani a răspuns:

Cu gheata multa si sampanie happy