Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2881513intrebari
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
29 Mar
SATI 346.031AFISARI
174.605VIZITE
153.494V. UNICI

Cum se pastreaza morcovii in camara mai mult timp, am gasit in piata mai ieftini si am cumparat 10 kg, cum sa-i depozitez sa nu se strice?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    a răspuns:

I pui intr-o tava cu nisip si ii acoperi cu nisip! Merge nu se vestejesc si raman proaspeti!

• 10 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Morcovii se pot pastra daca îi puneti intr-un vas in care puneti nisip si îi bagati acolo, ramanand numai partea cu frunze deasupra, sau îi puneti intr-o punga de plastic la un loc cat se poate de racoros.
  • a răspuns:
    Daca stai la bloc se pastreaza destul de bine in frigider intr-o punga. dar fiind asa de multi, poti sa pui o parte in congelator curatati si taiati cubulete, intregi sau cum vrei.
  • a răspuns:
    Eu ii pun im beci intr-o cutie(lada) cu nisip, in asa fel incat frunzele sa ramana afara.Se pastreaza in asa fel toata iarna.
  • a răspuns:
    Daca stai la bloc ii pui inntr-o ladita cu nisip sau ii pui in pungute in frigider.
  • a răspuns:
    Salut,
    mama mea impacheteaza individual fiecare morcov in ziar si ii pune intr-o punga de plastic sau sac menaj. O data pe luna ii verifica sa nu fie stricati, dar raman proaspeti toata iarna.Pa
  • a răspuns:
    Ori in nisip, ori daca ai loc in frigider ii invelesti in ziar si ii pui acolo in sertar. Nu se vestejesc deloc.
  • a răspuns:
    Intr-un zip-lock
  • Raspuns anonim:
    Asa stiu si e. nisip
  • Raspuns anonim:
    Da ii speli si ii pui intr-un borcan de sticla intregi deasupra borcanului pui o strachina de ceramica arsa cu putina apa un sfert si tin foatre mult mai merg si razuiti cu sare ocupa un spatiu mai mic asa
  • a răspuns:
    Bunica mea pastreaza morcovii ingropati in nisip.arata intotdeauna proaspeti.succes