| Anabela777 a întrebat:

De ce e dezavantajos sa stai in chirie? Ai mei nici nu vor sa auda ca as putea sa ma mut in chirie da' nici nu vor sa-mi zica ce nu le convine. Ei tot pomenesc de cumpararea unui apartament, da' nu mi-as permite asa ceva nici de m-as marita cu vreun sultan.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In multe cazuri rata poate fi mai mica decât chiria și ai un spațiu al tău pe care îl amenajezi cum vrei când vrei.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poate se referă ca decât sa dai banii pe chirie, mai bine sa ii dai pe rate.

| Lioana a răspuns:

Le dau dreptate daca e vorba sa stai cativa ani acolo. Nici eu n-as sta pe termen lung in chirie. Preturile la chirii in orasul meu sunt foarte mari.