| asucme a întrebat:

De unde pot cumpara pamant pentru bonsai din Bucuresti? Caut de ceva vreme prin florarii si magazine pentru gradinarit dar se pare ca nu se aprovizioneaza cu acest produs. nici in supermarketuri nu am avut prea mult succes.

Răspuns Câştigător
| borsec a răspuns:

Gasesti la Garden Service orice tip de pamant pentru ghiveci

9 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vezi ca ai de cumparat la Romstal Gardens sau poti sa vezi cum poti sa-ti prepari singur si in functie de soiul copacului pamantul la adresa
http://www.bonsaiclub.ro/ingrijire/solul_pentru_bonsai.html
Tot aici ai poti gasi si alte amanunte despre bonsai... Stiluri de tundere, ingrijire, udare...
http://www.bonsaiclub.ro/ingrijire/solul_pentru_bonsai.html

cristian
| cristian a răspuns:

Mergi la padure si nu este nevoie sa mai cumperi.

Bula
| Bula a răspuns:

Pamantul pentru bonsai nu este atat de important cat ingrasamntele si ghiveciul!
Bonsai-ul este un arbore in miniatura. Un arbore oarecare, care se tine in pamant putin si este taiat mic, la o forma triunghiulara, conform traditiilor japoneze. Si ingrasamintele trebuie sa-i le franeze in crestere.
Din pacate, la noi inca nu exista un cult a bonsai-ilor, care sunt ornamente natural-artistice exceptionale, atat pentru interior, cat si pentru exterior.

daniela
| daniela a răspuns:

De la orice supermarket. Eu am luat saptamana trecuta din Cora Pantelimon

| dicarmencitta1957 a răspuns:

GASESTI IN SUPERMARKET LA BANEASA, AI ACOLO: CARREFOUR, BRICO STOR.MALL,IKEA.SIGUR GASESTI.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi pe www.ro-bonsai.ro

| d3rutat a răspuns:

Am avut si eu nevoie de ajutor la un moment dat si am gasit urmatorul site cu informatii despre bonsai: Bonsai Club Romania http://bonsaiclub.ro Poate te ajuta si pe tine! :)

| felicitas a răspuns:

Am vazut la hombarh in berceni au si o multime de bonsai

| smenaru a răspuns:

Numai din china