| secretlove2014 a întrebat:

Este vreo problema daca centrala si semineul sunt legate ambele la acelasi cos de fum? spre exemplu cand am facut focul in centrala aseara pentru prima data focul mi a scos fum in camera unde aveam semineul prin gaura de aerisire a semineului nu prin semineu, doar in momentul cand am aprins focul nu incontinuu, ce pot sa fac sa nu mai iasa exista vreo solutie in afara de faptul ca trebuie sa mi fac alt cos de fum separat? pentru ca mi e imposibil sad

1 răspuns:
| Peridava a răspuns:

Pai, cind centrala a evacuat gazele, probabil ti le-a bagat inapoi in semineu. Si, stiu ca centrala are cosul dublu. Pe o parte evacueaza gazele si pe cealalta trage aerul de afara. Poti sa tragi fumul din semineu in centrala si sa o strici. Dar poti pati ca aseara si sa te intoxici cu fum. E nevoie de doua cosuri.