| RaSpUnS.pT.vOi a întrebat:

Florile sunt minunate.Inveselesc Universul prin culorile lor si dau un aer mai respirabil prin parfumul lor.Care sunt florile d-voastre preferate si ce credeti ca simbolizeaza floarea favorita? Mie imi plac cel mai mult trandafirii albi, acestia simbolizand puritatea.Va pooopiccc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele sint ca florile. Ele sint minunate si inveselesc universul, cum spui tu. Sint ca niste boboci parfumati, care infloresc splendid cind se indragostesc. Ele sint trandafirii nostri care ne insenineaza zilele si ne aduc fericirea in suflete. Fara ele, viata ar fi searbada si fara rost. Cine ne-ar iubi si cu cine ne-am mai certa, cine ne-ar ingriji si cu cine ne-am impaca? Cine ne-ar ajuta, cine ne-ar sprijini? Fara ele n-am fi nimic si nici macar n-am exista. Iubiti si respectati fetele, pentru ca ele sint cele mai frumoase flori. Avem nevoie de gingasia lor si ele de mingiierea noastra happy

23 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

O floare poarta semnificatii complexe si subtile, ea poate sa transmita sentimente profunde si poate inlocui cuvintele. Placerea de a darui, de a gandi frumos pentru cineva iti creiaza aceasta stare de a darui flori, prin acest fapt poti sa-ti dai seama de tandretea si interiorul fiecarui om. Iubesc trandafirii sunt un simbol de iubire si puritate.

| remus a răspuns:

Gladiolele sunt splendide, toate florile sunt frumoase la fel ca femeile!

| DiannaDi a răspuns:

Ghioceii imi plac f multhappy

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Îmi plac tuberozele, mirosul lor, liliacul, florile de câmp, oricum, îmi face plăcere să primesc flori, indiferent care ar fi ele, nu mă interesează foarte mult semnificaţia lor... şi mai ales ador când cactuşii mei mă răsplătesc înflorind...

| ralucaralu a răspuns:

Lalelele sunt florile mele preferate. Cred ca simbolizeaza dragoste, gingasie.

By AlinoOtsa

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Îmi plac toate florile. Nu aş putea face un clasament al lor.

April
| April a răspuns:

Imi place modesta floare numita Regina Noptii.Indaratul modestiei sale se ascunde un parfum inconfundabil, puternic si dulce si care imi imbalsameaza toate noptile de vara, o fiinta mai cu seama nocturna fiind eu, in virtutea zodiei mele.

| Flav a răspuns:

Mie-mi plac crinii si ghioceii. Cand vad un ghiocel mic si firav, parca vad acea aura pretioasa si minutioasa pe care putini reusesc sa-i desluseasca valoarea si simbolul. Plus ca sunt o capodopera a primaverii.

cami
| cami a răspuns:

Cameliile, le port numele!

| JoJo a răspuns:

Toate florile sunt frumoase dar am o slabiciune pentru bujoribatting eyelashes
Bujorul este considerat regele gradinilor, datorita frumusetii florilor sale si a parfumului deosebit al acestora.
[Bujor – Timiditate]

| I.Love.Football a răspuns:

Florile mele preferate sunt lalelele (de toate culorile posibile).
[ Laleaua - simbolizeaza dragostea ]batting eyelashes
Gabry: Frezia - simbolul frumusetii si al inocencei.

| Gabry a răspuns:

Cel mai mult imi plac freziile.Doar ca, din pacate nu stiu ce simbolizeaza!sadPoate ma ajutati voi.

| Gabry a răspuns:

Multumesc pentru ajutor!happy

| costyn162 a răspuns:

Mama este foarte atasata de flori si acum pe timp de iarna le-a asezat peste tot prin casa. Nu ma omor dupa flori dar recunosc ca schimba ambientul camerei in care se afla. Imi plac mult trandafirii, indiferent de culoare.

| georgiana a răspuns:

Florile ne permit sa ne exprimam sentimentele. Gestul de a oferi flori cuiva este o dovada de pretuire.
Crin - Frumusete, Lalea rosie - "Crede-ma", Narcisa - "Ramai asa dulce cum esti acum" Nu ma uita - Dragoste curata, Trandafir alb - Dragoste eterna.

| ~ Renata ! - ElectroGirl °•° a răspuns:

Buna happy. florile mele preferate sunt orhideea, crinii imperiali si trandafirii love struck.
Orhideea -> fertilitatea si virilitatea.
Crinii imperiali-> puritate, eleganta si gingasie.
Trandafirii -> cel mai expresiv simbol al dragostei.
Am aflat o chestie interesanta despre trandafirii galbeni. Acestia simbolizeaza gelozia, daca este oferit de o persoana de sex opus si prietenia, daca este oferit de o persoana de acelasi sex happy.
ByE love struck!

| maya_7683 a răspuns:

Mie imi plac margaretele de cimp.Margareta inseamna soarta, este un simbol al puterii destinului si a puterii dragostei. Barbatul care daruieste cadou unei femei o Margareta are sentimente nobile fata de aceasta si intentii de casatorie. Femeia careia ii plac Margaretele este o femeie simpla, fragila, care crede in dragoste si in puterea acesteia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zambilele albastre.
Zambila albastra: continuitate a sentimentelor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Gabry
Frezie – Incredere, Puritate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie-mi toate chiar si cele de gheata.fiindca sunt frumoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Floare preferata? N'am... nu prea ma dau in vant dupa flori. Singura floare care mi-a placut am taiat'o zilele trecute ca mai avea putin si trecea prin tavan la vecinu' de la 4.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. mie imi plac crinii imperiali ei sunt puritatea si gingasia unei femei, iar trandafirii rosii dragostea infocata!

| naty_3185 a răspuns:

Preferatii mei sunt trandafirii, acestia simbolizand frumusetea, sensibilitatea! dar, oricum toate florile sunt frumoase!