| PRINCESS_8640 a întrebat:

Hey nu e nimic grav daca maninc multe mere,foarte multe, pe zi maninc vreo 5 poate si mai mult, nu se va intimpla nimic?

Răspuns Câştigător
| nomoretears1111 a răspuns:

Dimpotriva, este cat se poate de sanatos! Daca ar sti medicul tau de familie, ti-ar face poza si ar distribui-o prin oras! Fructele si legumele contin fibre, care ajuta digestia si feresc colonul de cancer si alte afectiuni urate. Din fructe iti iei vitaminele, mineralele etc. Asa ca nu iti face griji, esti pe drumul cel bun! As vrea sa pot sa mananc si eu atatea fructe! crying Merele, mai ales, sunt indicate. Se zice ca daca mananci macar un mar pe zi, tii medicul departe de tine! Bravo si multa sanatate! happy

3 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Nu,ce sa se intample? Merele sunt sanatoase, decat sa mananci dulciuri si fast-fooduri, mai bine mere!

| pwp a răspuns:

Mananca in continuare, nu fac niciun rau.De-ar fi asa si in cazul ciocolatei... big grin

Răspuns utilizator avertizat