| Ando1dul a întrebat:

Niste idei pentru niste decoratiuni de craciun facute manual? Sa nu fie costisitoare.

9 răspunsuri:
| Valisha18 a răspuns:

Ai putea sa faci ceva origami, este dragut si relativ usor, sau sa faci un fel de "tunel de hartie" sau cornet si decupezi cateva forme, apoi pui o lumanare in el si stingi lumina. Pe pereti se vor vedea formele luminoase a ceea ce ai decupat, si este destul de frumos happy
Ai putea incerca sa faci fulgi de zapada din hartie si sa-i prinzi pe ferestre.
Eu luam globulete vechi si le pictam, daca ai rabdare, poate iesi ceva frumos!
Sper ca ti-am dat cateva idei! Succes!

| AnemonaP a răspuns:

Ghirlanda.Stiu din clasele mici, faci din hartie glase un cerculet pe care il lipesti cu lipici la capete, ai un cerculet, dupa pui in mijlocului lui alt cerculet, si tot asa si la fiecare si le lipesti, poti de aceeasi culoarea sau culori diferite, pot fi puse in brad, sau oriunde prin casa. Spor!

| Alexandra7201 a răspuns:

In loc de beteala pentru brad poti face "scara pisicii" din hartie creponata. Uite aici niste idei de decoratiuni handmade: http://ilovehandmade.ro/category/decoratiuni-de-craciun/

| MerVeilleuX a răspuns:

Bună. Poţi face scara mâţei, omuleţi de zăpadă din polistiren sau poţi lua puţină vată şi dacă ştii să coşi un cerc, poţi face oameni de zăpadă sau poţi coase globuri şi le umpli cu vată. Fă fulgi de zăpadă din hârtie. tongue Sper că te-am ajutat! happy

| Elenuca3567 a răspuns:

Buna,
1.Cutiute goale de chibrituri infasurate in hartie colorata si legate cu fundite atarnate pe brad.
2. Beteala din hartie creponata.
uite aici niste idei:
http://laurafrunza.com/tag/ornamente-de-craciun-facute-manual/
http://www.youtube.com/watch?v=V-f4lyF0740
http://www.youtube.com/watch?v=UKG-5pF9Q6w

| SaseUnuNoua a răspuns:

Poti face orce doar sa fii creativ ceva de genu iei o foaie colorata, decupezi un mos si il pui in brad ai multe optiuni, decupezi cadouri.Doar sa ai idei. FUNDA?

| Cristina98A a răspuns:

Scara pisicii, fulgii de nea [diverse culori ], cadouri facute din cutiute mici, stelute ...etc

| IseeDeadpeople a răspuns:

Poti sa iei globurile vechi si sa le pictezi sau daca ai globuri sparte poti sa le pisezi mici si sa dai cu aracet pe un glob dupa care sa-l treci prin bucatelele de glob si multe altele.