| laurentiu_tolea a întrebat:

Pot sa pun un crevete sau homar intr-un acvariu?

Răspuns Câştigător
| Irina_alexandru a răspuns:

Homarul nu crezi ca e, totusi, putin cam mare? Sau poate ca tu ai un acvariu gigantic si gresesc happy

5 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

desigur ca il poti pune daca faci o investitie in asa fel ca acvariul sa intruneasca toate conditiile ca in mediul natural al homarului.iti recomand sa apelezi la o firma care se pricepe la crearea unui mediu propice.nu iti recomand sa faci acest lucru daca nu stii despre ce este vorba deoarece homarul ar putea muri.

mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Da. Numai sa nu fie congelat.

| felician a răspuns:

Homarul stiu ca se poate, insa despre crevete nu stiu...

| dodorica a răspuns:

e un mediu marin in acvariul tau?

| daniela_catana a răspuns:

Da, poti sa ai crevete, mai ales ca nu ucide pestii..Ideea e sa iti iei unul mic si sa te interesezi exact ce tip de apa ii trebuie si daca regimul lui de viata e compatibil cu cel al pestilor pe care deja-i ai in acvariu. Intreaba la petshop sau cauta pe net.