| Impressive17b a întrebat:

Salut, am o centrala immergas eolo star de apartament. Problema este ca de cateva zile nu mai poreste. Dupa ce ii dau drumul imi apare erooare cod 10. Am incercat sa cresc presiunea apei insa cand invart de acel robinet, presiunea ramane la fel. Oare sa fie pompa de recirculare arsa/blocata? Multumesc.

Răspuns Apreciat de Editori
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inseamna ca nu intra apa. Este blocata teava de apa sau filtrele. Un filtru e langa centrala, altul este undeva mai jos. Opreste apa, desfa filtrele si curata fiecare filtru. Daca nici asa nu merge trebuie chemat specialistul care ti-o verifica la 2 ani. El are dreptul s-o desfaca si sa o desfunde.

1 răspuns:
| untu a răspuns:

S-ar putea sa fie arsa pompa de recirculare a presiunii apei, dar apelati la un instalator!