| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare, cat m-ar costa sa fac o baie la curte camera este facuta. am nevoie de un pret total pentru : cabina de dus, wc, chiuveta, gresie + canalizare?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Depinde de marimea camerei unde vrei sa faci baia, apoi cred ca ai omis un aspect, nu noi ne vom folosi de acea baie, doar tu si fam ta, deci o faci dupa gustul si bugetul tau.
Mana de lucru este foarte scumpa.
Apoi vezi ce buget ai, intereseaza-te in depozite si vezi ce preturi sunt, fa un calcul estimativ.
Vezi cat este mp de gresie/faianta/cat ajunge cabina de dus dorita de tine si tot ce trebuie unei bai, apoi intereseaza-te la un meserias si il intrebi cat ia de mp la gresie si faianta/poate gasesti un meserias c are se pricepe la toate asa te poti tocmi cu el si poate iti face si o reducere de pret.
Nu cred ca ai un buget foarte mare, altfel nu ne-ai fi intrebat pe noi.
http://www.bricostore.ro/43-sanitare
Intra si uite-te asa ca idee.
Trebuie sa ai un buget de cel putin 5000 de roni
O zi buna sa ai:)

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

1550 euro.

| AtomiculXXX a răspuns:

Esti constient ca toate astea tin de gustul tau? Cabina de dus de la 600 - 10.000 Lei; WC de la 150-800 Lei; Gresie de la 25 - 80 lei/mp*; Chiuveta de la 70 - 400 lei. Canalizare + Apa? mp*

Legenda :
*mp = metru patrat