| Strejescu a întrebat:

Salut.Are ceva daca pun pamant de flori intr-un ghiveci la un Brad conifer? Sau trebuie cumparat pamant special pentru conifere?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce sa aiba? Daca ai planta bradu ala afara,atunci ce ai mai face laughing pamanit sa fie,restul se ocupa bradu sa scoata din el ce are nevoie.
Dar de ce tii bradu in ghiveci? E mic rau sau? E bun sa il crsti in ghiveci citva ani, sa-l faci maricel, apoi e bine sa il plantezi afara in pamint.
Pamint special nu prea este, chiar de zic aia pamantul X este pentru flori, altul pentru mai stiu eu ce, toate is cam la fel laughing eticheta e altfel.Iri poate sa fie ph-ul asta daca aia is seriosi, ma refer aia care vind, care fac pamatul ala.
Dar pamantul de flori ce spui este foarte bun.Baga si un tei ceva, face flori, umbra, e mai bun ca bradu

| aditimus a răspuns:

E ok si cel de flori insa prentru brad ar fi ideal pamant pentru conifere

| RxTx a răspuns:

Dăi în continuare

Dacă vrei să crească și mai bine
Ia 5 litri de apă de ploaie pune în ea o singura pastilă de aspirină facută praf și stropește cu acea apa pământul respectiv

Dacă ai bini si tii la bradul respectiv pune in acea apa si o sticla dinasta
Cu aur platină argint magneziu
Chiar am gasit-o la un pret extraordinar de mic 30 lei
Când eu o cumpăram cu minim 110 lei
https://www.obio.ro/......chemy.html

La 30 lei se cheamă pomană curată moca free gratis!

Si pui in fiecare zi doar cât să fie pământul umed nu cât să băltească apa
Ca dacă băltește gata ai stricat tot mor rădăcinile

Ii place sa fie pământul doar umed!