| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, ce fac daca s-a stricat stecherul pentru priza mai precis partea asta https://imgur.com/a/R1xrbSM
CUM REPAR, EXPLICATI-MI sau unde trebuie sa il duc sau ce unelte imi trebuie?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Ce a zis Dani6421 e super OK. Daca te pricepi un pic. Altfel, risti sa te electrocutezi (daca vreun fir e prea mult dezizolat cand e prins in stecher), sau sa dai foc la casa (daca nu stringi suficient firele in suruburile stecherului, caci datorita contactului deficitar se pot incalzi si chiar lua foc). Tatal meu, un electrician batrin, avea mereu o vorba: "Cu curentul gresesti o singura data, a doua nu mai apuci. Deci, ai grija, daca nu esti sigur ca stii bine cum se monteaza un stecher, mai bine las-o balta, si/sau roaga pe altcineva priceput sa o faca

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cumperi un stecher nou, tai firul, dezilozu capetele, demontezi ștecherul nou, prinzi firele unde trebuie, montezi la loc.
Daca nu te prinzi unde ce si cum, mai bine rogi pe altcineva, sa nu faci vreo nazbatie.

| Iote a răspuns:

Asta nu se repara. Cumperi altulnou.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Ai rezolvat?

| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Daca ai intrebat cum schimbi un stecher, nu te baga.
Cheama electricianul.
Risti sa arzi casa.

| Dani6421 a răspuns:

Tai firul cumperi un stecher nou pui firele in 2 șuruburi și e gata.