| CR1571XD a întrebat:

Salut.
Deci stau la sat, 5km langa oras.
Am o gradina mare in spatele casei asa e obiceiul aici, asa are toata lumea, unde am mai multi copaci fructiferi.La sfarsitul gradinii avem o usa unde poti sa iesi pe hotar, am plantat cativa copaci si putin dupa gard.
Bun, avem in sat o femeie mai batrana traieste singura si e cam lenesa,betiva, dezordonata etc.Ea are 4 oi, de care nu are nicio grija, ii lasa afara n-are nicio grija si merg in spatele gradinii oamenilor si le mananca din copaci, efectiv distrug copacii. Ce s-ar putea face? Avand in vedere ca mai multi au facut "scandal" cu femeia dar o doare undeva. As putea sa apelez la cineva?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ingradeste copacii cu ceva si gata

Răspuns utilizator avertizat
| anonim14081995 a răspuns:

Politia ar fi singuri care te-ar putea ajuta. Nu incerca sa-ti faci dreptate singur ca dai de probleme degeaba. Daca vine la tine in gradina fale o poza ca sa ai si o proba.

| Marian2K18 a răspuns:

Construieşte un ţarc pentru oi dăle de mâncare şi o să vezi că n-o să se mai ducă pe la vecini. Şi în legătură cu baba du-o la dezalcolizare, n-o mai lăsa să plece, dă-i şi tratament.