| Dinu_Marian_1994 a întrebat:

Salut stie cineva cu ce pot taia o teava de pexal dar ceva mai mare vreau sa o tai pe lungime si sa fac burlan? cu flexul am auzit ca nu merge ca se onduleaza sau ceva de genu e adevarat?

2 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Nu exista pexal la diametrul burlanului. Probabil te referi la PVC, PEHD sau PP si oricare ar fi merge taiat cu flex-ul nu se onduleaza nimic.

| LIN2010 a răspuns:

Teava de pexal se onduleaza oricum deoarece este maleabila, se poate modela usor cu mainile, si nu am vazut inca o teava pexal de diametru asa de mare pentru a fi folosita ca si burlan, probabil este un alt tip de teava (cea pexal, se foloseste la instalatii de apa si incalzire). Respecte