| ReadAllAboutMe a întrebat:

Salut Vreau sa stiu cum scap de furnici...puppy dog eyes Ieri seara stateam la tv si dintr-o data simt ca ma gadila ceva m-am uitat pe umar si am vazut cateva furnici...Deci sfaturi cum scap de ele.Repedee! FUNDa!

Răspuns Câştigător
| AlinaEremiaOficiall a răspuns:

Si mie mi sa intamplaaat :@ gaseste pe unde intra e in casa si pune otet acolo sau foi de dafin si in cateva zile sapi de ele! :* FUNDA?

8 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Suie-le in pod, si, ia-le scara rolling on the floor

| Dana211 a răspuns:

In primul rand vezi exact de unde vin si apoi mergi si cumpara de la o farmacie veterinara o substanta care le alunga sau chiar le omoara

| DSabb a răspuns:

Varsa cateva picaturi de otet intr. un capac de ghiveci sa zicem si pune-l intr. un colt al casei unde stii ca sunt mai multe preferabil bucatarie. Ele se vor aduna toate acolo. Fuunda?batting eyelashes

| iLeón a răspuns:

Pune Gaz si benzina acolo unde vezi furnici (posibil ca acolo sa stea) apoi acopera cu o bucata de vata.

| Mariana1993 a răspuns:

Buna!
Eu am scapat de furnicile din living cu netode naturale. am folosit otet si usturoi. Am citit despre asta intr-un articol de pe tite-ul pediatrutecuci.com. iti las link daca te intereseaza http://www. pediatrutecuci.com/2015/09/cum-sa-scapati-definitiv-de-furnicile.html

| dragos65436 a răspuns:

Te duci la magazin si cumperi spray anti furnici-gandaci si dai prin toata casa

| melisa83300_1533 a răspuns:

Http://casa.acasa.ro/......-8442.html
Aici vezi cum poti elimina furnicile si cum le poti face sa nu mai vina.

| CeawCeaw a răspuns:

Pai este un sprei special pentru furnici numit : http://www.roinsect.ro/pesticid/spray-anti-furnici-/240. Costa doar 26. 89 lei :). Daca nu vrei de pe internet il poti gasi in minimarketuri sub denumirea de "spray anti furnici". Sper ca ti-am fost de folos. Mult noroc!